Достапни линкови

Багдад: Најмалку 12 загинати во две експлозии на автомобили бомба


Најмалку дванаесет Ирачани загинале, а повеќемина други биле ранети во денешните две експлозии на автомобили бомби во близина на Багдад. Агенциите јавуваат дека до експлозиите дошло пред полициските станици во градовите Бакуба и Хан Бани Сад.
XS
SM
MD
LG