Достапни линкови

Истанбул: 50-тина загинати во терористичките напади во Турција


Турција за само неколку дена беше цел на два терористички напада, при што вкупно загинаа 50-тина луѓе, а неколку стотици беа повредени. Според аналитичарите, една од главните причини е демокатизацијата и либерализацијата на таа муслиманска држава, која фаќа чекор со западниот свет.
XS
SM
MD
LG