Достапни линкови

Тирана: Зголемени мерките за безбедност поради нападите во Истанбул


Албанија ги зголеми мерките за безбедност околу државните институции и странските амбасади, поради терористичките напади во Истанбул, соопошти албанската полиција. И Бугарија го засили обезбедувањето на стратегиските објекти, меѓу кои и амбасадите и синагогите, соопшти министерот за внатрешни работи Георги Петканов, а бугарскиот парламент денеска едногласно ги осуди нападите во Истанбул.
XS
SM
MD
LG