Достапни линкови

Лондон: Буш ја завршува посетата на Британија


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска ја завршува посетата на Велика Британија. Британскиот премиер Тони Блер по средбата со Буш оцени дека терористичките напади во Истанбул покажуваат оти војната против тероризмот продолжува и оти терористите мора да бидат поразени, пред се во Ирак, бидејки тоа е дел од битката против екстремизмот од кој гинат невини луѓе ширум светот.
XS
SM
MD
LG