Достапни линкови

Виена: Продолжува состанокот за иранската нуклеарна програма


Меѓународната агенција за атомска енергија во Виена го продолжува состанокот за иранската нуклеарна програма. Шефот на агенцијата Мухемед Ел Барадеи вчера оцени дека соработката со Иран е охрабрувачка иако е констатирано дека Техеран го прекршил договорот за неширење на нуклеарното оружје. Вашингтон бара ова прашање да се најде пред Советот за безбедност, кој би се изјаснил за санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG