Достапни линкови

Багдад: Ракетен напад на два хотели


Два хотела во Багдад, каде што главно се сметстени странските новинари, и зградата на министерството за нафта биле погодени денеска со неколку ракети, при што едно лице е повредено. Американските војници и ирачката полиција во околните улици пронашле импровизиран лансир и 30-тина ракети.
XS
SM
MD
LG