Достапни линкови

Тбилиси: Најавени нови демонстрации на опозицијата


Во главниот град на Грузија – Тбилиси за денеска се најавени нови демонстрации на опозицијата, откако вчера Централната изборна комисија и официјално соопшти дека победник на парламентарните избори е владејачката партија на претседателот Едуард Шеврнадѕе. Американскиот Стејт Департмент оцени дека официјалните резултати од изборите не се одраз на волјата на народот и оти на изборите имало многу неправилности.
XS
SM
MD
LG