Достапни линкови

Стокхолм: Изјава на турскиот шеф на дипломатијата


Шефот на турската дипломатија Абдула Ѓул изјави дека Турција нема да подлегне пред теророт. Министерот Ѓул кој е во посета на Шведска додаде дека денешните експлозии во Истабул биле поврзани.
XS
SM
MD
LG