Достапни линкови

Лондон: Строу ги оцени експлозиите во Истабул како терористички акти


Британскиот министер за надворешни работи Џек Строу денешните експлозии во Истанбул ги оцени како терористички акти. Не ги имаме комплетирано сите детали, но нападите ги имаат сите знаци на терористичкта мрежа Ал каида, изјави Строу.
XS
SM
MD
LG