Достапни линкови

Белград: Се распадна Реформистичката коалиција


Реформистичка коалиција која е на власт во Србија вчера се распадна поради тоа што, како што изјави еден од лидерите Драгољуб Миќуновиќ се исцрпени можностите и мисијата. Се очекува реформистите да формираат нова коалиција пред парламентарните избори закажани за 28 декември. Миќиновиќ, како кандидат на ДОС, имаше послаб резултат на неуспешните претседателски избори одржани неделата од радикалот Томислав Николиќ.
XS
SM
MD
LG