Достапни линкови

Неврленд: Истрага против поп ѕвездата Мајкл Џексон


Полицијата во Калифорнија презеде истрага против поп звездата Мајкл Џексон во неговиот ранч Неврленд во врска со обвиненијата дека сексуално злоупотребил 12 годишно момче, јавија американските медиуми повикувајки се на адвокатот на Џексон, иако полицијата официјално не потврди зошто е преземена истрагата. Во 1994 година, според извештајите, Макл Џексон постигнал договор вреден милиони долари надвор од судот со 14 годишно момче кое го обвинило за злоупотреба. Никакви законски дејствија тогаш не беа преземени, а Џексон негираше дека сторил нешто лошо.
XS
SM
MD
LG