Достапни линкови

Њујорк: Анан бара донации од три милијарди долари од богатите држави


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан побара од богатите држави да донираат 3 милијарди долари во наредната година за подобрување на животот на милиони луѓе во дваесетина држави. Анан соопшти дека околу 45 милиони цивили, главно во Африка, се загрозени поради војни, конфликти и природни катастрофи.
XS
SM
MD
LG