Достапни линкови

Вашингтон: Буш ја започнува четиридневната посета на Велика Британија


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска ја започнува 4-дневната посета на Велика Британија, при што ќе разговара со британскиот премиер Тони Блер, а ќе има средба и со кралицата Елизабета. Илјадници британски и американски припадници за безбедност се распоредени во Лондон како превенција од можни терористички напади. За време на посетата на Буш се највени и повеќе анти-воени протести.
XS
SM
MD
LG