Достапни линкови

Тбилиси: Шеварнадзе нема да поднесе оставка


Претседателот на Грузија Едуард Шеварднаѕе денеска повтори дека нема да поднесе оставка. Тој оцени дека протестите што ги организира опозицијата претставуваа борба за власт на неприфатлив начин. Шеварднаѕе потсетувајќи дека неговиот мандат истекува во две илјади и петта година, рече оти одлуката за тоа кој ќе биде нов претседател нема да ја донесе ниту една финансиско политичка група, туку народот на Грузија.
XS
SM
MD
LG