Достапни линкови

Вашингтон: Изјава на Буш пред утрешната посета на Лондон


Американскиот претседател Џорџ Буш пред утрешната посета на Велика Британија изјави дека на светот ќе му биде подобро ако Соединетите Држави и Европа соработуваат. ,,Не мора да мислиме подеднакво за секој проблем, но на светот ќе му биде подобро ако Амаерика и Европа блиску соработуваат, изјави Џорџ Буш во интервју за Би Би Си.
XS
SM
MD
LG