Достапни линкови

Багдад: Американските сили уапсиле екс ирачки офицер осомничен за нападите во Ирак


Американските сили во Ирак соопштија дека заробиле еден поранешен ирачки офицер за кој постои сомневање дека ги организирал нападите врз сојузничките војници. Катим Мохамед Фарис, како што е наведено, бил лидер на Федаините кои поставувале заседи и вршеле напади врз сојузничките сили во таканаречениот сунитски триаголник околу Багдад.
XS
SM
MD
LG