Достапни линкови

Газа: Еден Палестинец загинал во судир со израелските сили


Агенциите јавуваат дека загинал еден палестинец кога дошло до судир меѓу израелската војска и палестинските групи. Инцидентот се случил во јужниот дел на Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG