Достапни линкови

Москва: Посета на шефот на дипломатијата на Јужна Кореа


Министерот за надворешни работи на Јужна Кореја денеска треба да пристигне во посета на Москва. Според најавите тој со руските претставници ќе разговара за билатералните односи и за нуклеарната програма на Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG