Достапни линкови

Багдад: Седумнаесет загинати во судир на хеликоптери


Седумнаесет американски војници загинаа, а петтмина се ранети во судир на два хеликоптери што се случи синоќа. Американската централна команда соопшти дека хеликоптерите се судриле во областа Мосул. Агенциите јавуваат оти причините за несреќата се испитуваат.
XS
SM
MD
LG