Достапни линкови

Пекинг: 48 рудари загинаа во експлозија на рудник


Во рудник во источна Кина од експлозија загинале 48 рудари, јавија кинеските медиуми. Засега не се знаат причините за несреќата во рудникот за јаглен. Во Кина каде што безбедноста во рудниците е на ниско ниво, годинава загинаа повеќе од 4 илјади и шестотини рудари.
XS
SM
MD
LG