Достапни линкови

Тбилиси: Се заоструваат протестите против Шеварнандзе


Во главниот град на Грузија – Тбилиси се заоструваат протестите на опозицијата која бара оставка од претседателот Едуард Шеврнадзе поради, како што велат, лажираните парламентарни избори, економската криза и корупцијата. Шеврнадзе ја предупреди опозицијата да се воздржува од конфликти бидејќи по дво неделните протести земјата е на работ на граѓанска војна.
XS
SM
MD
LG