Достапни линкови

Токио: Посета на американскиот секретар на одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот државен секретар за одбрана Доналд Рамсфелд денеска во Токио изјави дека Соединетите Држави и Јапонија ја разгледуваат можноста за редуцирање на американските трупи во таа земја чиј број е околу 50 илјади војници. Јапонскиот министер за одбрана Шигеру Ишиба паки што се однесува испраќањето јапонски војници во Ирак изјави дека финалната одлука се уште не е донесена.
XS
SM
MD
LG