Достапни линкови

Измир: Девет загинати во пожар во кафетерија


Девет лица го загубија животот во пожарот што синоќа избувна во една кафетерија во турскиот град Измир. Полицијата соопшти дека причината за пожарот била неисправната електрична инсталација во локалот.
XS
SM
MD
LG