Достапни линкови

Рим: Синхронизирана акција на полицијата, уапсени 25 мафијашки шефови


Италијанската полиција во неколку градови спровела синхронизирана акција при што уапсила дваесет и пет мафијашки шефови. Ова денеска го пишува црногорскиот печат, додавајќи дека сите уапсени биле поврзани со кримчарење цигари од Црна Гора.
XS
SM
MD
LG