Достапни линкови

Тбилиси: Продолжуваат протестите во Грузија


Грузиската опозија и денеска ги продолжи протестите во главниот град Тбилиси, барајќи да им биде признаена победата на изборите одржани пред две недели и оставка на претседателот Едуард Шеварднаѕе. Во денешното телевизиско обрашање грузискиот лидер апелираше на смирување на ситуацијата и уште еднаш понуди разговори со опозицијата.
XS
SM
MD
LG