Достапни линкови

Багдад: Американските сили ги интензивираа операциите против ирачките бунтовници


Американските сили во Багдад во текот на изминатата ноќ ја интензивираа операцијата против ирачките бунтовници наречена Железен чекан. Соопштено е дека главна цел биле три нивни позиции во овој град. ,,Не постои воена закана во Ирак што би не принудила да се повлечеме од таа земја,, изјави синоќа шефот на американската Централна команда генерал Џон Абизајд.
XS
SM
MD
LG