Достапни линкови

Скопје: Црвенковски ќе го прими Шифтер


Премиерот Бранко Црвенковски денеска во Скопје ќе го прими Ричард Шифтер, шеф за надворешни работи на американскиот еврејски конгрес. Шифтер беше поранешен специјален советник на американскиот претседател за државна безбедност.
XS
SM
MD
LG