Достапни линкови

Загреб: Посета на евро-комесарот за проширување на ЕУ


Евро комесарот за проширување на Унијата Гинтер Ферхојген допатува изутрината во Загреб на разговори со Хрватското раководство за процесот за приближување на Хрватска во Европската Унија. Станува збор за подготовките за изработка на оценка за кандидатурата на Хрватска за членство во Унијата.
XS
SM
MD
LG