Достапни линкови

Сараево: Претседателот на Србија и Црна Гора им се извини на граѓаните на БИХ


Претседателот на Србија и Црна Гора Светозар Маровиќ денескa во Сараево ќе им се извини на граѓаните на Босна и Херцеговина за злосторствата во војната од 1992 до 1995 година со порака случувањата од минатото да не бидат пречка за иднината на целиот регион. Маровиќ за босансјкото радио изјави дека доаѓа во Сараево за да подаде рака за помирување.
XS
SM
MD
LG