Достапни линкови

Берлин: Посета на претседателот Трајковски на Германија


Македонскиот претседател Борис Трајковски денеска ја започнува постетата на Берлин на која од германскиот државен врв ќе побара подршка за аспирациите на Македонија за членство во Нато и Европската Унија. Предвидени се средби со претседателот Јоханес Рау, кенцеларот Герхард Шредер и шефот на дипломатијата Јошка Фишер.
XS
SM
MD
LG