Достапни линкови

Багдад: Шест загинати во експлозија на италјанска воено-полициска база во Насирија


Најмалку 6 лица загинале во експлозијата што денеска ја погоди италијанската воено-полициска база во Насирија во Ирак. Материјалната штета од експлозијата која, според Ал Џезаира, ја причинил бомбаш самоубиец кој влетал во базата со камион полн со експлозив, засега не е позната.
XS
SM
MD
LG