Достапни линкови

Белград: Продолжуваат протестите за оставка на владата


Во повеќе градови на Србија денеска, според најавите, продолжуваат протестите на кои се бара оставка на владата, распишување вонредни избори и мораториум на процесот на приватизацијата. Протестите го ирганизаира Сојузот на независните синдикати. Од дуга страна в недела во Србија ке бидат одржани претседателски избори.
XS
SM
MD
LG