Достапни линкови

Басра: Најмалку четворица Ирачани загинаа во експлозија на бомба


Најмалку четворица ирачани загинале во денешната експлозија на бомба во близина на Басра. До инцидентот дојде неколку часа откако американскиот советник за национална безбедност Кондолиза Рајс изјави дека поголемиот дел на Ирак е стабилен и оти Соединетите Држави се способни да ги решат безбедносните проблеми во таа земја.
XS
SM
MD
LG