Достапни линкови

Тбилиси: Неуспешни преговори меѓу Шеварнадзе и опозицијата


Разговорите меѓу грузискиот претседател Едуард Шеврнадзе и опозиционите лидери резултираа со несупех за политичката криза во која западна земјата по парламентарните избори кои според опозицијата биле лажирани. Опозицијата најави дека протестите во Тбилиси ќе продолжат со цел Шеврнадзе да биде принуден да поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG