Достапни линкови

Кандахар: Лесно повреден гувернерот на Кандахар


Во куќата на гувернерот на Кандахар, авганистанска јужна покраина во текот на ноќта експлодирала бомба, при што гувернерот е лесно повреден. Бомба експлодирала и во воената команда во градот Калат. Досега одговорноста за експлозиите не ја превземал никој.
XS
SM
MD
LG