Достапни линкови

Москва: Раговори за нуклеарната програма меѓу претставници на Иран и Русија


Шефот на иранскиот национален безбедносен совет денеска во Москва ќе разговара со руски претставници за нуклеарната програма. Оваа посета следи по средбата со првиот човек на Меѓународната агенција за атомска енергија, Мухамед Ел Барадеи на која било ветено дека Техеран нареднава недела ќе ги предаде документите со кои прифаќа да продолжат инспекциите и дека ќе прекине да ја развива нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG