Достапни линкови

Њујорк: Шефот на УНМИК Холкери утре во посета на Њујорк


Шефот на УНМИК Хари Холкери и неговите соработници надлежни за стопанството утре ќе отпатуваат за Њујорк, каде со претставници на Советот за безбедност на Обединетите нации ќе ги разгледаат проблемите со приватизацијата на Косово, јавуваат косовските медиуми. Процесот на приватизација беше главна тема и на разговорите меѓу шефот на УНМИК косовскиот премиер Бајрам Реџепи кои се одржаа во петокот.
XS
SM
MD
LG