Достапни линкови

Багдад: Црвениот Крст ги затвора канцелариите во Багдад и Басра од безбедносни причини


Меѓународниот комитет на Црвениот Крст денеска соопшти дека времено ги затвора канцелариите во Багдад и во Басра поради загриженоста за безбедноста на персоналот. Претставник на комитетот оцени дека ситуацијата во Ирак е екстремно опасна.
XS
SM
MD
LG