Достапни линкови

Манила: Убиени вооружените лица што ја заземаа контролната кула на аеродромот


На меѓународниот аеродром во Манила изутрината биле убиени две вооружени лица, кои на кратко ја завзеле контролната кула. Според филипинската полиција, преговорите со напаѓачите да се предадат не успеале, по што била превземена акција. Едниот од напаѓачите преку радио врска изјавил дека тие не се терористи, туку оти реагираат на корупцијата во владата.
XS
SM
MD
LG