Достапни линкови

Џенин: Убиено едно палестинско момче


Едно палестинско момче било убиено при денешните престрелки со израелските сили во градот Џенин на Западниот Брег. До инцидентот дошло кога група палестинци почнале да фрлаат камења врз изреалските војници.
XS
SM
MD
LG