Достапни линкови

Багдад: Гранатирање на можни засолништа на формации лојални на Хусеин


Американските сили денеска извршиле воздушни напади и гранатирање врз можните засолништа на формациите лојални на соборениот ирачки претседател Садам Хусеин во реонот на градот Тикрит. Потврдено е дека 6-мина американски војници загинале вчера при соборувањето на нивниот хеликоптер во таа област. Само во изминатава недела во разни инциденти во Ирак, загинале 32-ца американски војници.
XS
SM
MD
LG