Достапни линкови

Багдад: Шест американски војници загинаа во уривање хеликоптер


Шест американски воници загинаа денеска при уривање на хеликоптер од типот УХ-60 Блекхок во близината на базата на Армијата на САД кај ирачкиот град Тикрит, соопшти портпаролот на американските сили мајор Џослин Абарли. Таа изјави дека засега не е позната причината за уривањето на хеликоптерот. Меѓутоа претставник на американската армија, кој сакаше да остане анонимен, изјави дека хеликоптерот бил погоден со противтенковска граната.
XS
SM
MD
LG