Достапни линкови

Атина: Бомбашки напади врз три банки


Непознати лица, кои се претставиле како анархисти, ја преземаа одговорноста за синоќешните бомбашки напади врз три грчки банки во центарот на Атина, при што беше предизвикана само материјална штета.
XS
SM
MD
LG