Достапни линкови

Приштина: Експлозија и оштетување на станови


Синоќа во еден станбен објект во Приштина одекна силна експлозија која предизвикала големи оштетувања на неколку стана, јавија косовските медиуми. Во инцидентот немало повредени, а засега не се знае причината за експлозијата.
XS
SM
MD
LG