Достапни линкови

Тбилиси: Протести против резултатите од парламентарните избори


Во главниот град на Грузија Тбилиси денеска се одржуваат протести против резултатите од парламентарните избори што се одржаа во неделата. Опозициониот лидер Михаил Сакашвили вчера, изјавувајќи дека резултатите биле фалсикувани, го повика шефот на државата Едуард Шеварднаѕе да поднесе оставка до крајот на денов.
XS
SM
MD
LG