Достапни линкови

Пекинг: Посета на премиерот на Србија Живковиќ


Српскиот премиер Зоран Живковиќ од денеска ќе престојува во пет дневна посета на Кина. Главна цел на посетата се разговорите за српскиот долг спрема Кина. Според агенцијата Танјуг, Кина и позајми на Србија триста милиони долари за обнова на земјата по бомбардирањето на НАТО.
XS
SM
MD
LG