Достапни линкови

Москва: Бордот на Јукос назначи нов извршен директор


Бордот на директори на нафтената компанија Јукос назначи нов извршен директор на местото на поранешниот Михаил Ходорковски кој вчера поднесе оставка. Бордот го назначи американскиот државјанин и експерт во нафтениот сектор Сајмон Кукс. Инаку Ходорковски беше уапсен на 25 октомври поради измама и затајување на данок.
XS
SM
MD
LG