Достапни линкови

Вашингтон: Буш бара дополнителни 2 милијарди долари воена помош за Израел за 2005-та


Белата куќа ќе побара од Конгресот на Соединетите држави да одобри околу 2 милјарди долари воена помош за 2005 година за Израел, што е 60 милиони повеќе отколку што е одобрено за наредната 2004 година, соопшти Стејт департментот. Во соопштението издадено по разговорите меѓу американски и израелски претставници во Израел, се наведува дека американската администрација е посветена на подобрување на безбедноста во државата.
XS
SM
MD
LG