Достапни линкови

Суматра: Најмалку 80 загинати и сто исчезнати во поплави


Најмалку 80 лица загинаа, а околу 100 се исчезнати во поплавите што се случија на индонезискиот остров Суматра. Притоа слабата координација мегу спасувачите се наведува како причина за големиот број на исчезнати лица.
XS
SM
MD
LG