Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот одобри 87,5 милијарди долари за финансирање на воените операции во Ирак


Американскиот сенат одобри 87 и пол милјарди долари побарани од претседателот Џорџ Буш за финансирање на воените операции во Ирак, како и за обновата на земјата. Во соопштението од американскиот претседател се наведува дека усвојувањето на пакетот на финансии покажува дека Америка и светот се обединети да го совладаат централниот фронт во војната против тероризмот помагајќи да се воспостави мир и демократија во Ирак.
XS
SM
MD
LG